257405-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Batterier och solpaneler till SMHIs mätstationer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBatterier och solpaneler till SMHIs mätstationer
BeskrivningSMHI upphandlar två ramavtal; 1 - Batterier och laddare, respektive 2 - solpaneler och regulatorer, till myndighetens mätstationer.
Intern identifierare2024/1129/2.3.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningEnligt upphandlingsunderlaget
Intern identifierare1611089
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBatterier och laddare
Intern identifierare1611451
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSolpaneler och regulatorer
Intern identifierare1611452