Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution av inkontinensprodukter.
Referensnummer: RJL 2017/1080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp, lagerhållning och distribution av inkontinensprodukter till personer i enskilt respektive särskilt boende enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag.
Omfattning:
Region Jönköpings län avser att upphandla Distribution av inkontinensprodukter. Upphandlingen omfattar inköp, lagerhållning och distribution av inkontinensprodukter till personer i enskilt respektive särskilt boende enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141621 Inkontinensset, 60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 64100000 Post- och budtjänster, 64120000 Budtjänster, 64121200 Paketutlämning, 79991000 Lagerhantering, 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen