257431-2022 - ResultatSverige-Luleå: Socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Socialt boende SOC
Referensnummer: KLF 2021/1449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85320000 Socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Socialförvaltningens behov av socialt boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen