257438-2019 - KonkurrensutsättningSverige-MUNKFORS: Kollektivtrafik med tåg
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till ansökningsförfarande avseende upphandling av tågtrafik på Värmlandsbanan (Charlottenberg till Kristinehamn) samt Fryksdalsbanan (Torsby till Karlstad)
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade leverantörer inbjuds härmed att inkomma med ansökan för deltagande i upphandling avseende tågtrafik på Värmlandsbanan och Fryksdalsbanan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60200000 Järnvägstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen