See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Radiation safety hutches - TomoWISE
Beskrivning: Procurement of the design, fabrication and installation of radiation safety hutches for the TomoWISE beamline at the MAX IV Laboratory in Lund, Sweden.
Intern identifierare: V 2025/1370
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 35113000 Säkerhetsutrustning, 35113200 Utrustning för nukleärt och radiologiskt skydd, eller mot biologiska och kemiska agens
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Radiation safety hutches - TomoWISE