257526-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Installation av larmsystem och antenner
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmservice – Installation och service av brand- och inbrottslarm.
Referensnummer: 17/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Installation och service av brandlarm i Kommunens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen