2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markskötsel Glimmingehus 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skötsel av marken runt Glimmingehus. Arbeten som ingår är skötsel av mark och vegetation, inklusive tillsyn av marken samt viss tillsyn och skötsel av byggnader utvändigt. Utöver detta ingår det i uppdraget att hantera felanmälan för fastighetsobjekten Kiviksgraven och Ängakåsen.
Intern identifierare: 0152/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000