257592-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Telekommunikationstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsoperatör
Referensnummer: 18/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfällahus upphandlar en tjänstekoncession avseende en kommunikationsoperatör (KO).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32412000 Kommunikationsnät, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72400000 Internettjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen