25766-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Operationsteknik
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsrobot Da Vinci SÖSINV2017-2.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av kirurgisk operationsrobot Da Vinci.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen