2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk kommunikations- och varumärkesbyrå
Beskrivning: Region Gotland avser upphandla ett ramavtal för successiva avrop av tjänster inom strategisk varumärkesutveckling och varumärkesdriven kommunikation för platsvarumärket Gotland. Det vill säga kommunikation som rör Gotland som plats att: bo och leva påverka och utveckla verksamheter påbesöka Uppdraget omfattar såväl strategiskt som operativt arbete, där produktion och genomförande ska utgå från och stödja det övergripande varumärkesarbetet. Leverantören förväntas bidra med strategisk höjd och långsiktighet i utvecklingen av platsvarumärket Gotland, samt omsätta detta i varumärkesdrivna insatser som stärker Gotlands utveckling över tid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124178:Lot:1