257705-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationskläder 2023
Referensnummer: 2022/592 UH-2022-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av stationskläder/ uniform
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
RSG Uniforms- stations- och övriga arbetskläder
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 35811100 Branduniformer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SÄRF Uniforms- stations- och övriga arbetskläder
Del nr: 2