See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster till Dåva deponi, Umeå.
Beskrivning: Dåva deponi och avfallscenter avser att upphandla grävmaskin med förare, traktor med förare samt ramstyrd allhjulsdriven dumper med förare. Maskinerna ska kunna utföra arbete på de deponier bolaget förfogar över men i huvudsak på Dåva deponi och avfallsanläggning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16700000 Traktorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109629:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten