257775-2020 - KonkurrensutsättningSverige-KUNGSBACKA: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildning
Referensnummer: 20/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vuxenutbildning för Kungsbacka kommun.
Upphandlingen är indelad i tre (3) utbildningsområden:
Utbildningsområde 1: grundläggande vuxenutbildning, gymnasiala teoretiska kurser samt gymnasiala yrkeskurser inom handel och administration. Distans.
Utbildningsområde 2: sfi, grundläggande vuxenutbildning, gymnasiala teoretiska kurser. Klassrum och flex.
Utbildningsområde 3: gymnasiala yrkeskurser inom vård och omsorg samt barn och fritid. Flex och distans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen