257780-2016 - ResultatSverige-Karlskrona: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning av sjöar och vattendrag.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona.
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen kalkning av sjöar och vattendrag i Karlskrona kommun genom båt- och helikopterkalkning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90700000 Miljötjänster, 60441000 Besprutning från luften, 90722000 Miljöåterställning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.