257915-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Sporthallsvägen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sporthallsvägen
Beskrivning: Nyproduktion av lägenheter i Älvdalen. I korsningen av Sporthallsvägen och Finn Lars väg byggs tre huskroppar innehållande 33 lägenheter, varav 29 st blir hyresrätter och 4 st bostadsrätter. Den nya bebyggelsen består av tre huskroppar som förbinds med loftgångar.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000