257918-2018 - ÄndringSverige-Tumba: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering Tingstorget
Referensnummer: 2018:338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar upprättande av ett upphandlingsdokument för utförande-entreprenad av ny- och ombyggnation av befintliga vägar, torg/parktorg, gång- och cykelbanor, busshållplats och VA-ledningar.
Upphandlingsdokumentet ska upprättas i två delar