2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för IT-hårdvara
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal med en (1) strategisk partner för leverans av IT-hårdvara och tillhörande tjänster. Ramavtalet ska säkra en stabil och långsiktig försörjning som vilar på tre grundpelare: Eget ägande, kostnadseffektivitet och hållbarhet.
Intern identifierare: 2026-00469
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000