Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutvecklingsprogram
Referensnummer: KS 2020/0122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på upphandling av ledarutvecklingsprogram och ledningsgruppsutveckling. Ett ramavtal med alla villkor fasställda för succesiva avrop kommer att tecknas med en leverantör för hela åtagandet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ledarutvecklingsprogram, som tillhandahålls vid beställning från kommunen.
Leverantören ska även ge beställaren möjlighet att vid behov från leverantören erhålla ledningsgruppsutvecklingsutbildning.