257937-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städservice
Referensnummer: UE-2022-0061-261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå Energi AB genomför en upphandling enligt förhandlat förfarande (LUF 2016:1146) avseende Städservice. Detta är steg 1 av 2.