257943-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Tvätterimateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt- och textilservice.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyra
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen är avslutad och avtal är tecknat.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39291000 Tvätterimateriel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.