257952-2017 - ResultatSverige-Lidköping: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Arbetskläder och -skor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av arbetskläder och -skor till kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara samt Vara.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18200000 Ytterkläder, 18300000 Klädesplagg, 18330000 T-tröjor och skjortor, 18800000 Skodon, 33199000 Sjukvårdskläder
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.