257953-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsoperatör Gränjesåsvallen
Referensnummer: 2022/00025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
LUK - tjänster- och byggkoncessioner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster, 64227000 Integrerade telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunikationsoperatör Gränjesåsvallen inom Älvdalens kommun