258009-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Care Service FM TETRA
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
This is a framework agreement for FM Tetra.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 32500000 Telekommunikationsmateriel
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 950 000,00 EUR
exkl. moms