258027-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Västerbron etapp 2, konsultuppdrag för projektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVästerbron etapp 2, konsultuppdrag för projektering
BeskrivningKonsultuppdrag för projektering av Västerbron etapp 2 – Renovering av stål- och betongkonstruktioner, dagvattenanläggningar mm
Intern identifierareT2026-00848
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44212120 Brokonstruktioner, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVästerbron etapp 2, konsultuppdrag för projektering