258094-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plantor och plantering Syd
Referensnummer: 4681/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser att teckna ramavtal för en period om två år med möjlighet till maximalt tre års förlängning (2+1+1 år). Det vill säga 2023-01-01 – 2024-12-31 samt förlängning som längst till 2026-12-31.
Upphandlingen omfattar plantor och plantering i nedanstående geografiska områden.
1.Södra Götaland
2.Norra Götaland
3.Svealand
4.Mälardalen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen