258097-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisions- och underhållstjänster för produktionsanläggningar
Referensnummer: 19/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsområdet omfattar revisions- och underhållstjänster som efterfrågas i samband med revisioner, underhåll, ombyggnationer och reparationer av vatten- och rökgasreningsutrustning samt kringutrustning i anläggningar för energiproduktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45262680 Svetsning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen