258099-2020 - ResultatSverige-Enköping: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Elrevisionsbesiktningar
Referensnummer: TF 2018/847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna konkurrensutsättning avser en anbudsinbjudan för Fastighetsavdelningens behov av elrevisionsbesiktningar för 2020. Förfrågan sker till de leverantörer som är godkända i det dynamiska inköpssystemet för Elrevisionsbesiktningar TF 2018/847
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enköpings kommun, Samhällsbyggnadförvaltningen och AB Enköpings Hyresbostäder inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökningar till deltagande i dynamiskt inköpssystem DIS avseende tekniska konsulttjänster för elrevisionsbesiktningar.