Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resor, daglig verksamhet
Referensnummer: Dnr 2020-230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser resor mellan bostad och daglig verksamhet för personer med varierande grad av fysisk och /eller psykisk funktionsnedsättning inom Arvika kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen