2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styr-, regler- och övervakningssystem inkl. elinstallationer
Beskrivning: Halmstads Energi och Miljö AB (HEM) avser upphandla ramavtalsentreprenör inom affärsområdena Energitjänster och Produktionsanläggningar. Upphandlingen avser tjänster för installation, drift och service av SRÖ-system samt relaterade IT-tjänster.
Intern identifierare: HEM 2024/00144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000