See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fastighetsautomation
Beskrivning: Ramavtalet avser tjänster och leveranser, Fastighetsautomation Styr och övervakning. Identifiera-, definiera- och utreda status och behov inom i närliggande fackområde. Exempel på uppgifter är att: - Sammanställa dokumentation i byggnader/fastigheter. - Samla in och dokumentera information och mjukvara från enheter
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: 4217/25
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal Fastighetsautomation Styr
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall SFV Strukturerat ABK
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: 1869634-1