258174-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnadsekonomisk kalkylering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtekniska Konsulter, Kalkylator för GOT
Referensnummer: SDA 2017-01130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende Byggtekniska Konsulter, Kalkylator, och inkluderar följande kategorier:
— Kalkylator inriktning Bygg,
— Kalkylator inriktning Mark & Anläggning,
— Kalkylator inriktning Infrastruktur,
— Kalkylator inriktning VVS,
— Kalkylator inriktning El.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen