258183-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledande konsulter, område El för ARN & BMA
Referensnummer: SDA 2017-01630
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektledande Konsulter, område El, för Stockholm Arlanda Airport (ARN) och Bromma Stockholm Airport (BMA), inom följande kategori:
— Projektledare,
— Byggledare,
— Projekteringsledare/BAS-P.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen