258272-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sänglinne – Upphandling av sängkläder till Polismyndighetens arrester
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av sängkläder till Polismyndighetens arrester
BeskrivningLeverans av sängkläder till Polismyndighetens arrester
Intern identifierareA656.930/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39512000 Sänglinne
Ytterligare klassificering (cpv): 39512100 Lakan, 39512200 Påslakan, 39512300 Madrassöverdrag, 39512500 Örngott
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av sängkläder till Polismyndighetens arrester