258301-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska informationssystem – IT-stöd för klinisk kvalitetsuppföljning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för klinisk kvalitetsuppföljning
BeskrivningRapportverktyg för Regionhälsan och Närhälsan
Intern identifierareRS 2023-05402
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal