2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enstaka platser i bostad med särskild service för barn och unga enligt LSS
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för enstaka platser i bostad med särskild service för barn och unga enligt LSS. Boendena ska vara geografiskt belägna inom Stockholms län.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt 19 kap. LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122021:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg