258401-2021 - ÄndringSverige-Malmö: Fastighetsskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsdrift av Orkanen 1 samt Allmänna sjukhuset 9 Malmö universitet
Referensnummer: UPP 2021/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastightesdrift av Orkanen 1 samt Allmänna sjukhuset 9 på Malmö universitet.
Kontrakt kommer att tecknas med en (1) L för hela entreprenaden. Anbud kan därför lämnas enbart på hela entreprenaden.
Kontraktstiden planeras från och med 1 oktober 2021 med en inledande kontraktstid om två (2) år, plus eventuella förlängningar.