2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Kylt och fryst
Beskrivning: Region Gotland upphandlar livsmedel inom produktgruppen kylt och fryst. Produkterna är till största delen avsedda för tillagnings- och mottagningskök inom skola, förskola, sjukhus och äldreomsorg men även övriga verksamheter inom Region Gotland har rätt att avropa från avtalet. Distribution av produkterna till beställarna ingår i uppdraget och kostnad för detta ska ingå i styckpriset.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90391:Lot:1