2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utsättningsfärdig lax- och öringsmolt samt utsättning i Vänern
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande smolt av Gullspångslax och Gullspångsöring inklusive lastning, transport och utsättning av fisken i Vänern. Upp till tre anbudsgivare kommer att tilldelas.
Intern identifierare: 623-10054-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske
Ytterligare klassificering (cpv): 03311000 Fisk, 03311700 Lax, 77850000 Fiskodling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: mall förenklad upphandling