See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Infusionspumpar och tillbehör
Beskrivning: Upphandlingen omfattar produkter inom området infusionspumpar och tillbehör för hemsjukvård och slutenvård till Stockholms läns sjukvårdsområde samt Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2023-1280
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33194100 Utrustning för infusion
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion, 33194110 Infusionspumpar, 33194120 Infusionsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Huvudklassificering (cpv): 33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33194100 Utrustning för infusion, 33194110 Infusionspumpar, 33194120 Infusionsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav för anbudsområde 1-6
Beskrivning: Generella krav för anbudsområde 1-6
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1: Infusionspump smärtbehandling
Beskrivning: Anbudsområde 1: Infusionspump smärtbehandling
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2: Infusionspump immunglobulin
Beskrivning: Anbudsområde 2: Infusionspump immunglobulin
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Infusionspump desferal barn
Beskrivning: Anbudsområde 3: Infusionspump desferal barn
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4: Volympump
Beskrivning: Anbudsområde 4: Volympump
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5: Mekanisk sprutpump
Beskrivning: Anbudsområde 5: Mekanisk sprutpump
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6: Tillbehör och reservdelar till produkter som finns i beställarens nuvarande befintliga sortiment
Beskrivning: Anbudsområde 6: Tillbehör och reservdelar till produkter som finns i beställarens nuvarande befintliga sortiment
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 7: Volympump för slutenvård
Beskrivning: Anbudsområde 7: Volympump för slutenvård