258536-2021 - ÄndringSverige-Skellefteå: Reparation och underhåll
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av sidospår
Referensnummer: UH-2020-514
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling där vinnande leverantör ska sköta underhåll & drift av kommunens sidospår samt utföra säkerhets- och underhållsbesiktningar av sidospåren. Avtalet är ett ramavtal och kunden garanterar inga volymer under avtalsperioden.