Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning, 45233252 Ytbehandling av gator, 45233253 Ytbehandling av gångvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) entreprenör avseende fräsning och beläggning av gator, gång- och cykelbanor och mindre anläggningsjobb i samband med beläggningsarbeten för successivt avrop under avtalstiden.