Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mark- och anläggningsarbeten
Referensnummer: 23/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för mark- och anläggningsarbeten. Stiftelsen Tyrestaskogen avser ingå ramavtal med tre (3) leverantörer för mark- och anläggningsarbeten inom Tyresta Naturreservat och Nationalpark. Beställaren garanterar inga volymer under avtalstiden. Förnyad konkurrensutsättning för uppdrag överstigande 50 tusen SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen