258652-2019 - ResultatSverige-Örebro: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Omvårdnadshjälpmedel
Referensnummer: Ks 980/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på omvårdnadshjälpmedel för leverans till de upphandlande myndigheterna.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192120 Sjukhussängar, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33193120 Rullstolar, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143112 Madrasser, 39512300 Madrassöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1975 Kumla kommun, 212000-1983 Askersunds kommun, 212000-1934 Degerfors kommun, 212000-1926 Hallsbergs kommun, 212000-1942 Hällefors kommun, 212000-1991 Karlskoga kommun, 212000-1918 Laxå kommun, 212000-2981 Lekebergs kommun, 212000-2015 Lindesbergs kommun, 212000-1959 Ljusnarsbergs kommun, 212000-2007 Nora kommun, 212000-1967 Örebro kommun, 212000-2031 Surahammars kommun