258739-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och tillhörande tjänster
Referensnummer: RJL 2019/1184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Nya däck till främst personbilar, transportfordon och ambulanser samt traktorer. Däckreparationer, Hjulförvaring/hjulhotell, Hjulskiften samt övriga förekommande tjänster.