258744-2017 - ResultatSverige-Timrå: GSM-telefoner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoner och tillhörande produkter och tjänster.
Referensnummer: UH-2017-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32252000 GSM-telefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun utför samordnad upphandling av telefoner (fasta och mobila), läsplattor, surfplattor, tillbehör och vissa tjänster för länets kommuner, bolag och Landstinget Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32252000 GSM-telefoner, 32551300 Telefoner med hörlurar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Timrå kommun utför samordnad upphandling av telefoner (fasta och mobila), läsplattor, surfplattor ,tillbehör och vissa tjänster för länets kommuner, bolag och Landstinget Västernorrland.