2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Vinterväghållning av körvägar, parkeringar, gång- och cykelvägar, entréer, trapp och loftgångar.
Intern identifierare: 24/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75121000 Utbildningsadministration
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000