2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Rör- och pannsvetsning och rörmontörsarbeten
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud på AB Borlänge Energis behov av rörsvets, rörmontering och pannsvatsning. Behov finns huvudsakligen på anläggningen i Kvarnsveden och inom nyistallationer vid projektuppdrag. -Rörsvets,rörmontörsarbeten och pannsvetsning primärt på kraftvärmepannorna i Kvarnsveden och Bäckellund men även på Beställaren övriga anläggningar kan det förekomma uppdrag. -Nyinstallation inom projektuppdrag för om- och nybyggnation av ångsystem och hetvattensystem. En anbudsgivare kommer att antas för hela uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262680 Svetsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal Rör- och pannsvetsning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93805:Lot:1