258877-2023 - ÄndringSverige-Ljungby: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar för optisk sortering - 2023
Referensnummer: TK2021/0107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ljungby kommuns och Alvesta Renhållnings AB:s (ARAB) inköp av påsar för emballering av sorterade sopor för optisk sortering.
Inbjudan
Ljungby kommun bjuder in till att lämna anbud enligt nedan. I detta upphandlingsdokument finns alla nödvändiga uppgifter, krav och villkor för att lämna anbud.