2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för överlåtelsebesiktning, statusbesiktning och fuktutredning
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulttjänster för överlåtelsebesiktning, statusbesiktning och fuktutredning.
Intern identifierare: FSK 2025/83
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315400 Byggnadsinspektion, 71335000 Tekniska undersökningar, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för överlåtelsebesiktning, statusbesiktning och fuktutredning