Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiber-, koppar-, strömkablar samt tillbehör
Referensnummer: FK 2022/006655
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32562000 Optiska fiberkablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fiber-, koppar- och strömkablar samt tillbehör till ett värde av ca fem (5) Miljoner kronor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32560000 Fiberoptiska material, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen